Berat Kandili Peygamber Efendimiz Zamanında Varmıydı

By | January 26, 2022

Berat Kandili Peygamber Efendimiz Zamanında Varmıydı. Berat gecesi şaban ayının 15. İran’ı fetheden komutan sahabe kimdir?

HAYATCEMRESİ KANDİL GECELERİ'NİN İSLAMDA YERİ VAR MIDIR?
HAYATCEMRESİ KANDİL GECELERİ'NİN İSLAMDA YERİ VAR MIDIR? from hayatcemresi2.blogspot.com

Halit ünal , berat gecesi maddesi. Berat kandili borçtan, suç ve cezadan kurtulmak anlamına gelmektedir. İnsanlığın ikinci babası olan peygamber kimdir?

Yüce Yaratanımızın Bizler Için Sunmuş Olduğu Mübarek Bir Geceye, Günahların Bolca Bağışlandığı, Hatalar Ve Kusurlar Için Bağışlanma Dileyenler Için Affın Sağanak Sağanak Yağdığı Yeni Bir Fırsat Gecesine Berat Gecesine Kavuşmuş Bulunmaktayız.

Peygamber efendimiz hz.haticeden son derece memnundu. En kıymetli ilim, doğru yazılan ilmihâl bilgileridir. Yüce yaratanımızın bizler için sunmuş olduğu mübarek bir geceye, günahların bolca bağışlandığı, hatalar ve kusurlar için bağışlanma dileyenler için affın sağanak sağanak yağdığı yeni bir fırsat gecesine beraat gecesine kavuşmuş bulunmaktayız.

Ramazan Ayı Başlangıcı 24 Nisan 2020.

29 nisan gecesi niyet edip 30’un gündüzünde oruç tutulabilir. Ebu eyyub el ensari 30. Sevgili peygamberimize o’nun ehli beytine ve ashabına salat.

İnsanlığın Ikinci Babası Olan Peygamber Kimdir?

“şaban’ın on beşinci gecesini ibadetle geçirin, gündüzünde de oruç tutun. Peygamber olmadan önce olduğu gibi, peygamber olduğu zamanında en büyük yardımcısı olmuştur. “allahümmerzuknâ kalben takıyyen mineşşirki beriyyen lâ kâfiran ve şekıyyen” duasını çok okurdu.

Peygamber (S.a.s.) Yine Bir Hadislerinde Berat Gecesi’ni Dua Ve Ibadetlerle Ihya Etmemizi Tavsiye Etmişler Ve Bu Gece Içtenlikle Yapılan Duaların Kabul Edileceğini Haber Vermişlerdir:

Berat kandi̇li̇ orucu ne zaman tutulur? Bütün kandil geceleri ayrı ayrı güzellikleri ifade eder. Peygamber efendimiz as zamanında ve dört halife döneminde mirac veya regaib kandili var mıydı sizce?

Yaratılanların Bir Yıl Içindeki Rızıklarına, Zenginliklerine, Fakirliklerine, Iyi Veya Kötü Hallerine, Ecellerine Ve Bütün Bilgilerin Allah Tarafından Tayin Ve Takdir Olur.

Ölümünden sonra da onu hep hayırla andı. Miraç kandili 2020 yılı itibariyle 21 mart cumartesi gününe denk gelmektedir. Peygamberin ibadetle çok meşgul olmayı ve gündüzünde oruç tutmayı teşvik ettiği rivayet edilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *