Berat Kandili Sevapları

By | January 29, 2022

Berat Kandili Sevapları. Ebediyye] (ramazandan sonra en faziletli oruç, şaban ayında tutulan oruçtur.) [tirmizi] Berat kandili mübarek üç aylardan şaban ayının 15.

Cuma mesajları En güzel yazılı ve resimli cuma mesajları
Cuma mesajları En güzel yazılı ve resimli cuma mesajları from www.haberturk.com

Bir beraat kandili gecesinde birlikteyiz. Mübarek bir gece olarak bilinen berat gecesinde iyi kötü. Sevgili kardeşlerim, can dostlarım, gönül dostlarım, allah'a sonsuz hamd ve şükrederiz ki;

Yani Farz Diye Niyet Edince, O Farz Değilse Nâfile Olur, Boşa Gitmez.

Beraat gecesi kılınan namazların, okunan kur’anların, edilen dua ve zikirlerin, tevbe ve istiğfarların), gündüzünde tutulan oruçların fazileti çok büyüktür. Berat kandili mübarek üç aylardan şaban ayının 15. Bir zorlukta kurtulmak ve beri olmak anlamına gelir.

Zekât Borcu Olmayan Zekât Diye Para Verse Nâfile Olur.

İçki içmek, cimrilik, kin gütmek gibi günahları işleyen kafir olmaz. Berat kandili sevapları bol olan bir kandil olduğu için bu gecenin gündüzünde oruç tutmak gerekir. Kadir gecesi de allah katında çok değerli ve kıymetli bir ibadet gecesi olduğu gibi, berat gecesi de aynı değeri taşımaktadır.

İlâhi Rahmet Bütün Âlemi Kuşatır.

Eğer mekruh olarak kılınan namazlarımız varsa, kaza kılınca onlar telafi edilmiş olur. “şaban’ın yarısının gecesinde senenin tüm işleri kesin karara bağlanır. Bu gecede bütün hikmetli işlerin ayırımı yapılır.

Elbette Biz Insanları Uyarmaktayız.) [Duhan 2,3] Her Sene, Şaban Ayının On Beşinci Berat.

(berat gecesini ganimet, fırsat biliniz. Hz muhammed (s.a.v.) de bu gecenin gündüzünde oruç tutun. diye buyurmuştur. Yoksa kıyamette pişman olursunuz.) [s.

Çünkü Bu Gece Peygamber Efendimize Ve Ümmetine Namaz Hediye Edilmiştir.

Berat gecesinde çok ibadet ediniz. Sevapları g nahlarından daha ok olanlar cehenneme girmezler ve doğrudan cennet e giderler denilmektedir.fakat yapılan yanlışlar oğaldık a, amellerin yanlışlığı, iman ın korunmasını da zorlaştırmaktadır. Berat kandili, allah’ın rahmeti, lütuf ve mağfiretiyle kullarını tecelli ederek, kullarını bağışlama kapılarını ardına kadar açtığı mübarek bir gecedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *