Miraç Kandili Günü Neler Yapılır

By | February 15, 2022

Miraç Kandili Günü Neler Yapılır. Miraç kandili, recep ayının 27'nci gecesi müslümanlar tarafından kutlanan özel bir gecedir. Gecesi olan miraç kandili, nafile ibadetlerin gerçekleştirildiği, bol bol tövbe.

Miraç Kandili’nde neler yapılır? 2 Nisan Miraç Kandili
Miraç Kandili’nde neler yapılır? 2 Nisan Miraç Kandili from www.acunn.com

Hangi dualar okunur ve nasıl ibadet edilir? Müslümanlar, efendimizin “yüz geceden daha hayırlı bir gecedir” hadisi şerifiyle bildirdiği miraç gecesi yapılacak ibadetler için araştırmalara başladı. Peki miraç kandilinde neler yapılır?

İşte Miraç Kandilinde Yapılacak Ibadetler, Okunacak Dualar, Zikirler Ve Tesbihler.

Sorusuna cevap bulabileceğiniz miraç gecesinde yapılacak ibadetler ve miraç kandilinde okunacak dualar konusunu sizin için derledik. Gecenin bir bölümü teheccüd namazı. İşte, miraç gecesi yapılacak ibadetler:

2 Rek’atte Bir Selâm Verilir.

Miraç kandili'ni ibadetle geçirmenin sevabı çok büyüktür. Bu gece kılınacak namazların sevabı efendimiz tarafından hadisi şeriflerle önemi ve faziletleri ile bildirilmiştir. Miraç kandili gecesinde kur’an okuyup namaz kılmak ve bolca dua etmek gerekir.

Mirac Gecesini Ibadetle Gündüzünü De Oruçla Geçirmelidir.

10 mart 2021 tarihinde idrak edilecek olan miraç kandili gecesinde yapılacak ibadetleri, okunacak. Miraç gecesine has bir ibadet kur’an ve sünnette bulunmamaktadır. Miraç kandili ne zaman kutlanır kısaca?

Ama Bu Mübarek Günü Oruçlu Geçirip, Gecesini Kaza Ve Nafile Namazları Ile Doldurmanın.

Kaza namazı ve nafile namazı kılmak. Cübbeli ahmet hocanın lalegül tv de anlattığı miraç kandili gecesi ibadetleri ve lalegül dergisinde paylaştığı miraç gecesinde yapılacak dualar miraç kandiline özgü namaz şu şekilde kılınır. Miraç kandili, ilâhi rıza ve desteği kazanacak işler yapmamız, iç dünyamıza dönüp kendimizi sorgulamamız, kulluk bilincine ulaşarak dua ve niyazda bulunmamız için güzel bir fırsattır.

Miraç Kandili Günü De Bol Duaların Edildiği Ve Ibadetlerin Yapıldığı Mübarek Günlerden Biri.

Peygamberimize (s.a.v) “peygamberlerden hiçbiri sen’den evvel, ümmetlerden hiçbiri de sen’in ümmetinden evvel cennete girmeyecektir!” müjdesi. Miraç kelimesi de bir yere yükselmek, yükseğe doğru gitmek anlamlarına gelir. Miraç kandilinde yapılacak ibadetlerin başında namaz ve oruç gelir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *